Інформація

Правила догляду за махровими рушниками: як зберегти їх м'якими?

Правила догляду за махровими рушниками: як зберегти їх м'якими?

28.01.2017

Кожній людині до душі затишна і комфортна обстановка власного будинку, частиною якої служать пухнасті та м'які речі з махри, такої популярної останнім часом. І практично кожна господиня може помітити, якими жорсткими вони стають після прання. Причина, через яку це відбувається, не одна, але як чинити, щоб уникнути появи подібних неприємностей і як зробити огрубілу тканину спочатку м'якою?

Причини огрубіння махрових рушників

Вплив на якість тканини виявляється і в процесі прання ручної, і в процесі машинної, щоправда, остання згубніша для махрових рушників. При пранні в ручному режимі ці рушники для ванної, кухні та інші махрові речі дбайливіше обробляються і вода використовується не така гаряча. То чому ж погіршується якість речей із махри?

Насамперед, значення має жорсткість води, у складі якої у більшості регіонів країни є безліч вапняних солей. Вони осідають на волокнах тканини, що погіршує її якість. Саме тому виконується пом'якшення води, про способи якого йтиметься далі. Засоби, що використовуються при пранні, потрібно вибирати якісні, тому що махра – матеріал примхливий, тому користуватися краще рідкими засобами.

Відвідавши магазин рушників, найкраще відразу поцікавитись у продавця-консультанта прийнятним режимом прання (припустимий температурний режим, ступінь полоскання, рівень віджиму, можливість кип'ятіння), щоб уникнути проблем у майбутньому. Рідкі засоби для прання краще вибирати дорогі, з позначкою екологічно чисті, якщо при пранні використовується порошок - вироби полоскати потрібно кілька разів.

Для пом'якшення води рекомендується використання звичайного столового оцту (0,5 склянки додати контейнер для кондиціонера при машинному пранні, при ручному – 100-200 мл на 10 літрів води). Вода для прання має бути негарячою, не більше 40 градусів, а час прання мінімальний, барабан машинки краще завантажувати на половину загального об'єму. Дуже добре використовувати спеціальні кульки, які разом із речами реалізує магазин halatik.com.ua, вони при пранні кидаються в барабан для розм'якшення махрової тканини.

Режим віджиму встановлювати краще делікатний, 500 оборотів за хвилину буде достатньо. Махрові рушники можна взагалі не віджимати, просто повісивши їх стікати до повного висихання - так вони будуть м'якшими і пухнастими. І рушники, і інші махрові речі можна купити онлайн, в інтернеті і багато порад є з їхнього прання та сушіння. Гладити їх зовсім не можна, а ось сушити на свіжому повітрі, навпаки, добре.