Інформація

Правильний догляд за жіночими трикотажними речами - сукні, халати та костюми

Правильний догляд за жіночими трикотажними речами - сукні, халати та костюми

15.03.2017

Для чого необхідно звертати увагу на етикетку будь-якого домашнього одягу та розбиратися в зазначених на ній правилах догляду за тією чи іншою річчю? Тільки при правильному догляді одяг служитиме досить довго, залишаючись у незмінно гідному вигляді. На етикетці коротко позначено, як необхідно прати, сушити і гладити річ, а чи підлягає вона відбілюванню та хімчистці:

Прання

Випрати домашній сарафан або трикотажні літні халати можна як вручну, так і використовуючи режим автоматичної пральної машинки. Наприклад, режим "Ділікатне прання" або "Ручне прання". При цих або аналогічних режимах трикотажна тканина одягу не змінить свого зовнішнього вигляду (усадка, перекіс або розтягнення), оскільки автоматично виставляється не тільки прохолодна температура води, а й режим віджиму на низьких обертах.

Вироби перед пранням краще не замочувати. Якщо на сарафані або халаті є пляма, то краще акуратно нанести засоб для виведення плям на пляму, потримати його хвилин 15-20, а потім прати весь виріб. Велюрові костюми великих розмірів слід попередньо помістити у спеціальний сітчастий мішок для прання білизни. Деякі типи домашнього трикотажу краще прати без віджиму.

Сушіння

Свіжовипрані без використання ручного або машинного віджиму речі сушать у горизонтальному положенні, розклавши вироби на великому рушнику або іншій тканині, що швидко вбирає вологу. У міру намокання рушник чи тканину змінюють на суху. При цьому способі сушіння домашній одяг ніколи не втратить своєї первісної форми.

Віджаті на низьких оборотах речі для остаточного просушування розвішують вертикально на звичайних мотузках для білизни - на вішалках-плечиках або вішалках-затискачах. Якщо на виріб потрапляють прямі сонячні промені, його слід вивернути навиворіт. Так одяг не вигорить на сонці.

прасування

При прасуванні трикотажного одягу особливо важливо дотримуватися температурного режиму, вказаного на етикетці. Трикотаж з рівною поверхнею можна прасувати по лицьовій стороні виробу, ворсовий трикотаж або тканину з вибитим об'ємним малюнком - тільки з вивороту. Також вироби з рельєфним малюнком не рекомендується відпарювати, оскільки це може згладити об'єм і малюнок стане плоским.

Спеціальна обробка

Поверхня виробу, що має у складі тканини синтетичні волокна, після багаторазового прання може покритися "катишками". Важливо! Не намагайтеся видалити "катишки" з вашого сарафану вручну, тому що слідом за катишком можна ненароком витягнути нитку з тканини. Освіжити одяг і надати йому первісний вигляд дуже легко за допомогою тримера для одягу. Якісний триммер акуратно зрізає "катишки", не торкаючись тканини виробу, а річ набуває оновленого вигляду.