Інформація

Правила прання домашніх тапочок у пральній машині

Правила прання домашніх тапочок у пральній машині

12.11.2017

З появою пральних машин життя більшості людей, особливо жінок, суттєво полегшилося. Тепер немає необхідності, нахилившись над тазиком, прати і вичавлювати руками, а можна довірити свої речі цьому чудо-пристрою. В автоматичних машинках відмивають багато речей, але іноді виникає питання: чи можна закладати туди взуття.

Звичайно, чобітки в машинці не випрати, але при дотриманні певних правил в автоматичному режимі можна випрати домашні капці.

Чи потрібно прати тапочки в машині-автоматі

Найчастіше люди надягають тапки на босі ноги, тому внутрішня поверхня домашнього взуття брудниться дуже швидко. Від щоденного носіння капці стають брудними, вбираючи піт та інші виділення людського тіла. Хтось у цьому випадку вирішує купити нові капці, але оптимальним варіантом у цьому випадку буде прання взуття у машинці. Особливо часто вимагають прання чоловічі та дитячі тапочки, адже вони брудняться набагато частіше.

Перш ніж випрати домашні капці, слід з'ясувати, з якого матеріалу вони виготовлені. Якщо це вироби із текстилю на тонкій підошві, то проблем із пранням не буде. Така річ легко випрається і не втратить вигляду після виходу з барабана.

Якщо взуття для дому шкіряне, з хутряним узліском або посаджене на платформу, то прати його не можна. У цьому випадку після циклу прання ви можете отримати щось безформне.

Як підготувати тапки до прання

Щоб випрати взуття для дому і не вивести при цьому машинку з ладу, потрібно дотримуватися низки умов.

  • Підошву тапочок очищають від бруду та прилиплого сміття, щоб він не потрапив у барабан;
  • Тапки мають бути цілими, без порваних частин. Інакше після циклу прання вони повністю розваляться;
  • Якщо є декоративні елементи, наприклад, пряжки, шпильки, рекомендується їх зняти;

Як прати тапочки

Плануючи прання, не забудьте вивчити ярлик, пришитий до речі. Там має бути зазначено, чи можна прати річ, за якої температури і на якому режимі це робити. Багато власників сучасних машин в Україні знають про існування спеціального режиму для прання взуття. Якщо він відсутній, то можна запустити «Ділікатне прання». Температура води не повинна бути вищою за 40 градусів. Одночасно можна закласти лише дві пари домашнього взуття. Будь-який інтернет-магазин пропонує спеціальні мішки для прання. Туди можна покласти капці, щоб вони не порвалися в барабані. Багато капці, навіть найкращі, від довгого носіння набувають неприємного запаху. В цьому випадку перед відправкою в барабан їх протирають слабким розчином оцту.

При пранні тапочок машина буде видавати гучніший звук, ніж під час очищення звичайної білизни. Тому краще не запускати автомат на ніч чи під час денного сну малюка. Також щоб уберегти тапки та барабан від пошкоджень та для зменшення гуркоту під час прання, разом із взуттям можна покласти рушник або скатертину.

Після прання головне правильно висушити капці, особливо якщо вони теплі. Щоб взуття не втратило форму, його не можна сушити взуття на батареях чи обігрівачах. Вона має висохнути самостійно. Щоб процес пішов швидше, усередину закладають білий папір.