Інформація

Як вибрати якісний рушник для кухні?

Як вибрати якісний рушник для кухні?

02.04.2016

Хороший рушник вибрати не так просто, як це здається на перший погляд. Будь-який новий рушник виглядає красиво... але як він поведеться після використання? І чи так потрібно витрачати час на пошук справді якісних рушників?

Функціональні можливості рушника досить широкі. Їх можна використовувати і за прямим призначенням - це банні, кухонні, дитячі та рушники для обличчя, і як декор кухні/їдальні - рушники з вишивкою і скатертина.

Особливості вибору рушника для кухні

На чому слід акцентувати свою увагу перед тим, як купити рушник:

1. Склад тканини - махровий, вафельний (бавовняний), бамбуковий, лляний, з мікрофібри, велюру, змішаного складу і т.д.

2. Мета використання – пряме призначення, декор приміщення, проведення традиційних обрядів тощо.

Для кухонних рушників особливо актуальні здатні тканини, що вбирають, тому найкращий вибір для кухні - набір рушників з мікрофібри. Вони добре вбирають вологу з рук і поверхні столу, легко відмити і швидко сохнуть. А ось для використання у ванній кімнаті слід зупинитися на м'яких, ворсистих і приємних на дотик тканинах з натуральних матеріалів (бавовна, бамбук), таких як махрові рушники. Льняний рушник із жаккардової тканини з візерунком-вишивкою цілком здатний замінити скатертину та прикрасити собою їдальню, а рушник-рушник – послужити під час обрядових ситуацій.

3. Наявність етикетки виробника. Заводська етикетка обов'язково повинна містити інформацію про країну-виробника та склад тканини.

4. Якість швів - щільні та рівні рядки на бічних швах виробу, подвійний рядок.

5. Довжина ворсу – коротка (3 мм), середня (5 мм), довга (8 мм). Найбільш оптимальна довжина ворсу становить 5 мм, тому що короткий ворс виглядає занадто грубо, а довгий вимагає постійного застосування пом'якшувальних засобів під час прання.

6. Розмір виробу - невеликий, середній, великий. Вибір необхідного розміру залежить від мети використання та особистих уподобань покупця.

7. Відсутність хімічного запаху. Неприємний різкий запах, що виходить від рушника, вказує на наявність у складі барвників шкідливих хімічних речовин. Використання такого рушника може бути небезпечним для здоров'я.

8. Колір виробу. Рушник темного кольору більш практичний, але містить більше барвників, ніж вироби світлих або пастельних тонів. Головне, щоб рушник відповідав стандартам якості та безпеки, тоді кольорова гама виробів домашнього текстилю може бути абсолютно різною.

9. Ціна виробу – обумовлена розміром рушника, складом тканини, виробником тощо.

Як бачите, правильний вибір домашнього текстилю є актуальним у будь-якому випадку. А якісні, хороші та недорогі рушники від виробника зможуть досить довго прослужити, не втрачаючи при цьому своїх споживчих властивостей та свіжого зовнішнього вигляду.