Інформація

Як і чим правильно та якісно відбілити білий халат?

Як і чим правильно та якісно відбілити білий халат?

24.12.2016

Багатьох домогосподарок, а також працівників кухонь, медицини та інших буває думка, як відбілювати халати, щоб зайвий раз не мучитися. І тонкі, і теплі халати відбілюються кількома методами. Зараз докладніше розглянемо найпопулярніші варіанти, які використовуються господарками.

Одним із поширених способів є замочування халатів на 10 годин у гарячій воді, в яку додають нашатирний спирт (5-6 ст. ложок). Він надає нейтралізуючу дію на магнієві солі, від дії яких виріб жовтіє. Посилюється ефект перекисом водню, лише замочується халат на меншу кількість часу. Якщо халат дуже брудний, при замочуванні потрібно додати трохи скипидару.

Сучасне життя таке, що не кожен може купити жіночий одяг, як тільки він забрудниться, тому можна спробувати відбілювання з "Білизною". Замочувати з нею потрібно в окропі всього кілька хвилин, кошти додавати трохи. Потім халати полоскаються і процедура знову повторюється. Часте використання "Белизни" не рекомендується, тому що хлор, що міститься в ній, з часом руйнує структуру тканини і речі швидко псуються.

Для відбілювання існує ще варіант: готується суміш (у 12 літрах води розводиться звичайна сіль (8 ст. ложок), улюблений пральний порошок (50 гр.), 3% перекис водню (0,5 літра), 30 мл нашатирного спирту), у якому одяг замочують на 3-4 години. Гріти воду більше 40 градусів не потрібно, потім речі добре прополоскати.

Для відбілювання також використовується лимонний сік, хімічні речовини у складі якого не присутні. Для прикладу, на 10 літрів води необхідно видавити сік із 2 великих лимонів, води має бути стільки, щоб халат у тазі був повністю закритий. Для кращого ефекту залишається на всю ніч, після чого зранку стирається в автоматі як завжди.