Інформація

Катишки: як з ними впоратися самостійно

Катишки: як з ними впоратися самостійно

26.08.2018

Багатьом людям знайома ситуація, коли на одязі з'являються катишки. У цьому випадку вона швидко вирушає в найдальший куточок шафи. Не багато людей достатньо знань і терпіння, щоб повернути початковий вигляд виробам. Але можна все ж таки спробувати виправити ситуацію. У цьому випадку парадний і домашній одяг знову стане гарним.

Чому з'являються катишки

Вони є першими ознаками зношування речей. Будь-який одяг і особливо натуральний можуть постраждати від катишків. Інтенсивне тертя, погана якість тканин – ось основні причини їхньої появи. Щоб вони не з'явилися, потрібно ретельно дотримуватись правил експлуатації речей.

Звичайно, можна вдатися до послуг хімчистки, де професіонали зможуть усунути катишки. Але не в кожному населеному пункті є можливість вдатися до такої допомоги. Тоді можна спробувати самостійно впоратися з проблемою, що виникла. Ось кілька порад.

Перший спосіб

Це найстаріший варіант, як упоратися з катишками. Не важливо, це жіноча піжама чи светр, потрібно взяти манікюрні ножиці та спробувати все видалити. Такий спосіб буде бюджетним і широко застосовується на тих виробах, де є багато декоративних елементів. Але потрібно приготуватися витратити багато часу, щоб впоратися з катишками. Працювати манікюрними ножицями необхідно максимально обережно, щоб не пошкодити тканину.

Другий спосіб: апаратний

Необхідно придбати спеціальний пристрій, який видаляє катишки. Працює воно дуже просто. Апарат зрізає волокна, що скручуються, лезом, яке обертається на великих швидкостях. Сам пристрій відрізняється невисокою вартістю. Їм можна відновити і турецький трикотаж, який вирізняється високою якістю. Саме для таких виробів пристрій ідеально підходить. Під час експлуатації потрібно ретельно контролювати силу тиску.

Третій спосіб – це вичісування

Для цього методу використовується звичайна зубна щітка, яка має м'який ворс. З її допомогою потрібно буде просто зачісувати виріб вздовж волокон. Така процедура дозволить видалити усі новоутворення.

Найкраще такий спосіб використовувати на мохері, ангорі.

Четвертий спосіб – депіляція

Процедура полягає в тому, що катишки видаляються за допомогою канцелярського скотчу, яким різко висмикують новоутворення. Цей спосіб можна використовувати на будь-яких тканинах.

П'ятий спосіб - гоління

Такий метод був особливо популярним за радянських часів. Котишки з одягу просто збривали. Для цього краще купувати вже використаний верстат, що не зіпсувати тканину.