Інформація

Як правильно доглядати халат?

Як правильно доглядати халат?

27.02.2013

Махровий халат – річ у всіх відношеннях приємна. Адже такий халат надзвичайно м'який та пухнастий, а його дотик нікого не залишать байдужим. Адже для того, щоб махровий, та й будь-який інший халат, прослужив вам досить довго, його догляду, а в першу чергу пранню, потрібно звертати увагу.

Махровий халат рекомендується відправити в прання відразу після його покупки. Коли здійснюється перше прання, махрові ворсинки халата набувають підвищеної м'якості, що помітно покращить приємний ефект халата. Температура води під час прання махрового халату не повинна перевищувати 60 градусів за Цельсієм. Також рекомендується розділяти прання махрового халата та інших речей, зокрема кольорових. Вони можуть змінити колір халату. Крім того, слід обережно поставитися до речей з великою кількістю блискавок або гудзиків, які під час прання можуть пошкодити ворсинки махрового халата.

Після прання махровий халат необхідно ретельно прополоскати та висушити на свіжому повітрі, наприклад, на балконі. Халати з цього матеріалу не потребують прасування праскою.

Велюровий халат відрізняється від махрового тоншими ворсинками. До певної міри, це більш полегшений варіант махрового халата. Перевагою велюрового халата є те, що він зовсім не обмежує рухів і чудово підходить для носіння будинку влітку. Прати велюровий халат слід у прохолодній або трохи теплій воді і в жодному разі не викручувати халат при віджимі. Натомість рекомендується просто покласти халат у ємність або підвісити на плічко і дати воді стекти. Далі потрібно дочекатися повного і остаточного просушування велюрового халата і тільки після цього приступати до прасування. Гладити такий халат потрібно через зволожену тканину.

Трикотажний халат, так само як і велюровий, у жодному разі не потрібно викручувати і не терти під час прання. Адже ви зможете уникнути деформації халата. Також не рекомендується замочувати трикотажні халати, а натомість відпрати їх у машинці в режимі делікатного прання. Сушити такий халат найкраще на плічку або ж укласти на великий рушник, який активно вбере вологу. Прасувати трикотажний халат потрібно виходячи зі складу волокон та індивідуальних вимог температури. Халати з віскози сьогодні дуже популярні, але вони мають свої вимоги до догляду. Віскозу можна прати як вручну, так і в пральній машинці, але за температури води не більше 30 градусів Цельсія. Віджимати чи викручувати халат із віскози вкрай не рекомендується. Для сушіння такий халат краще повісити на плічко і дати воді стекти. Глажка халата з віскози здійснюється через вологу тканину в режимі, при якому зазвичай гладять шовкові тканини.